Diakonie

Chráněné bydlení Kamýcká

Chráněné bydlení je pobytová služba umožňující lidem s lehkým a středně těžkým mentálním postižením žít a bydlet dle jejich představ. Služba je určena pro osoby starší 18 let. Naše kapacita je 12 klientů.

Naše služba pomáhá rozvíjet schopnosti a dovednosti, které jsou potřebné pro samostatné bydlení. Pracovnice služby klienty podporují v péči o domácnost (při vaření, úklidu nebo praní), při hospodaření s penězi, navazování kontaktů, uplatňování práv a prostřednictvím doprovodů také při obstarávání osobních záležitostí, nákupů či návštěvách u lékaře. Služba je poskytována nepřetržitě po celý rok.

Kde službu poskytujeme

Chráněné bydlení Kamýcká

Kamýcká 2303, Litoměřice 412 01

chb@diakonieltm.cz

Informace o službě

Žádost si můžete podat kdykoliv. Budeme vás informovat o tom, že jsme ji přijali. Až pro vás budeme mít volné místo, ozveme se vám a domluvíme si společnou schůzku. Na této schůzce si řekneme, co od chráněného bydlení očekáváte, jaké jsou vaše cíle a potřeby. Takto se sejdeme ještě několikrát, abychom měli jistotu, že to co Vy si přejete, Vám můžeme nabídnout.

Po těchto schůzkách následuje zkušební pobyt. Vyzkoušíte si, jaké to je bydlet u nás a využívat podporu našich asistentů. Zkušební pobyt může trvat až 2 měsíce. Poté se domluvíme, zda budete mít zájem o uzavření smlouvy.

Kontakt

Kontakt - Pavla Albrechtová
DiS. Pavla Albrechtová vedoucí službyalbrechtova@diakonieltm.cz+420 774 535 324
Kontakt - Tereza Červená
DiS. Tereza Červená sociální pracovnicecervena@diakonieltm.cz+420 731 569 726
Kontakt - Chráněné bydlení Kamýcká
Chráněné bydlení Kamýcká asistentky službychb@diakonieltm.cz+420 739 244 736